کفسابی و سنگسابی پیچ رولپلاک و نماشویی

کفسابی ، سنگسابی ، پیچ رولپلاک و نماشویی ساختمان آذرساب

0912 853 47 10 نعمت زاده خدمات کفسابی و نماشویی

نماشویی

نماشویی

نماشویی ساختمان به کاری گفته می شود که افراد متخصص این امر با طناب های مخصوص و تجهیزات حرفه ای اقدام به شستشوی نمای ساختمان می کنند. نماشویی برای ساختمان های مرتفع و انواع متریال انجام می شود از قبیل شستشوی نمای شیشه ای ، نمای سنگی ، نمای کامپوزیت ، نمای سیمانی و غیره ، در واقع نماشویی ساختمان به از بین بردن جرم ها ، کثیفی ها و آلودگی ها از سطح نمای ساختمان ها گفته می شود و در شهرهای صنعتی و بزرگ نماشویی ساختمان بیشتر از شهرهای دیگر انجام می شود. قیمت نماشویی ساختمان با توجه یه جنس نما و ارتفاع و متراژ عرض نمای ساختمان و مقدار آلودگی های موجود در سطح نمای ساختمان بستگی دارد. در شهرهای صنعتی پس از باران های اسیدی به مرور زمان نمای ساختمان ها کدر و آلوده می شود که حتما باید هرچند سال یکبار نماشویی انجام شود تا ساختمان ظاهر زیبای خود را از دست ندهد و همچنین باران های اسیدی و آلودگی ها خورنده بوده و اگر جنس نمای ساختمان از سنگ باشد بعد از مدتی نمای ساختمان را خراب می کند و به همین دلیل توصیه می شود که حتما شستشوی نمای ساختمان را هر چند سال یکبار انجام دهید.

نماشویی با استفاده از طناب یا همان راپل

نماشویی ساختمان توسط تیم آذرساب با استفاده از افراد حرفه ای و تجهیزات مدرن صورت می گیرد به نماشویی ساختمان با استفاده از طناب راپل گفته می شود در واقع به استفاده از طناب برای صعود و فرود از نمای ساختمان ها راپل گفته می شود. و تیم حرفه ای آذرساب نماشویی ساختمان های مرتفع و با هر نوع از متریال را با استفاده از راپل کاران حرفه ای انجام می دهد و نیازی به استفاده از داربست برای نماشویی ساختمان وجود ندارد.

روش های مختلف نماشویی

برای شستشوی نمای ساختمان روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه با هر کدام از این روش ها آشنا می شوید. بهترین روش نماشویی ثابت نبوده و با توجه به نوع نما ، شدت آلودگی ، جنس نما و محیط جغرافیایی ساختمان متفاوت بوده و هر کدام از روش ها را تحت شرایط خودش می توان برای نماشویی ساختمان استفاده کرد.

نماشویی ساختمان با طناب (نماشویی با راپل)

یکی از متداول ترین نوع نماشویی در عصر حاضر استفاده از طناب برای شستشوی نمای ساختمان می باشد. با توجه به نوع نما می توان روش نماشویی با راپل را برای نظافت نمای ساختمان استفاده کرد، و دیگر مثل زمان های قدیم عملیات نظافت نمای ساختمان با داربست انجام نمی شود. چون نماشویی با طناب بسیار ایمنی بالاتری نسبت به داربست دارد. همچنین استفاده از داربست خود به نوعی سد معبر حساب می شود اما در استفاده از طناب این مشکل وجود ندارد و متخصص نماشویی از بالای ساختمان با استفاده از طناب فرودهایی را در سطح نما انجام داده و دسترسی کاملی به بخش های مختلف نما دارد. همین امر باعث می شود اولا شخصی که نماشویی انجام می دهد ایمنی بالاتری داشته باشد و همچنین دسترسی به تمام نقاط باعث می شود که جای کثیفی باقی نماند.

نماشویی ساختمان با بالابر

در روش شستشوی نما با استفاده از بالابر که از بالابرهای مخصوصی استفاده می شود در مکان هایی استفاده می شود که امکان فرود به روش راپل و با طناب وجود نداشته باشد ، البته کمتر سازه ای به این شکل ساخته شده که نتوان تجهیزات راپل را در پشت بام ساختمان اجرا کرد ، اما به هر حال در بعضی از ساختمان ها و برج ها امکان استفاده از طناب برای عملیات شستشوی ساختمان وجود ندارد از این از بالابر برای این کار استفاده می شود.

نماشویی ساختمان با داربست

نماشویی ساختمان با داربست روشی قدیمی بوده و دیگر کمتر شخصی از این روش برای نماشویی ساختمان خود استفاده می کند ، هزینه نماشویی ساختمان با داربست ، هزینه بالاتری نسبت به نماشویی با طناب می باشد. چون کارفرما باید هزینه اجرای داربست را نیز متقبل شود اما در نماشویی به روش راپل هزینه ای جدا حساب نخواهد شد و فقط هزینه شستشوی نما درخواست می شود. اما با این حال در مناطقی و تحت شرایطی شاید امکان استفاده از طناب برای فرود از نمای ساختمان وجود نداشته باشد که در این حالت با توجه به موقعیت سازه و محل قرارگیری آن از بالابر و یا داربست برای نماشویی ساختمان استفاده خواهد شد.

دستگاه و مواد مختلف برای نماشویی ساختمان

برای شستشوی نمای ساختمان همانطور که گفتیم عوامل مختلفی تعیین کننده نوع فرود از ارتفاع و مواد و دستگاه های شستشوی نمای ساختمان می باشد.

نماشویی ساختمان با واتر جت

در این روش از دستگاه واترجت برای پشش آب به سطح نمای ساختمان و شستشوی آن استفاده می شود که دستگاه های واترجت انواع مختلفی دارد که بهترین آن دستگاه با قدرت 250 بار می باشد. نماشور که با استفاده از طناب روبروی نمای ساختمان قرار گرفته با استفاده از این دستگاه آب را با فشار بسیار بالا به سمت نمای ساختمان میگیرد که این دستگاه برای انواع نمای ساختمان (سنگی ، سیمانی ، کنیتکس ، آجری و کامپوزیت) مورد استفاده قرار می گیرد.

شستشوی نما به روش واتر سندبلاست

این روش به سندبلاست نیز معروف است در واقع برای ساختمان هایی که بسیار آلوده بوده و سطح نمای آن با استفاده از دستگاه واترجت به آسانی تمیز نمی شود از روش سندبلاست استفاده می شود که مواد سیلیسی مخصوص (SiO2) با اندازه دانه مناسب با آب مخلوط شده و با استفاده از دستگاه واترجت 250 بار به سمت نمای ساختمان پاشیده می شود که این مواد لایه برداری بسیار کمی از سطح نما انجام می دهد که باعث می شود تمام آلودگی ها ، چربی ها و زنگ زدگی های زمخت به آسانی پاک شده و نمای ساختمان شما به شکل اولیه خود در بیاید.

شستشوی نما با استفاده از دیسکلر

استفاده از دیسکلر Descaler  یکی از روش های مدرن نماشویی ساختمان می باشد که برای جرم زدایی ساختمان روش مناسب تری می باشد. در واقع دیسکلر نوعی اسید رقیق شده می باشد که خاصیت جرم زدایی بالایی دارد و با استفاده از دستگاه واتر جت انجام می شود.

نماشویی با ابر و تی

بعضی از ساختمان ها را نمی توان با دستگاه واترجت و با فشار بالای آب شستشو داد از همین رو از ابر و تی برای نماشویی ساختمان استفاده می شود. از جمله ساختمان هایی که نمی توان با دستگاه واترجت شستشو داد ساختمان های شیشه ای بعضی از ساختمان هایی با متریال کامپوزیت و بعضی از ساختمان های سنگی می باشد. که در این صورت از روش ابر و تی استفاده می شود که ابتدا مواد شوینده به روی نمای ساختمان کشیده می شود. و بعد از زمان معینی با استفاده از تی مواد شوینده به همراه جرم ها و کثیفی های نمای ساختمان با استفاده از تی از سطح نما پاک می شود. و در آخر با استفاده از دستمال های نانوفایبر سطح نما خشک شده و براق خواهد شد.

0912 853 47 10 پیام در واتساپ