کفسابی و سنگسابی پیچ رولپلاک و نماشویی

کفسابی ، سنگسابی ، پیچ رولپلاک و نماشویی ساختمان آذرساب

0912 853 47 10 نعمت زاده خدمات کفسابی و نماشویی

کفسابی

کفسابی

کفسابی حرفه ای با دستگاه های به روز و پیشرفته با لقمه ساب های ایتالیایی و ترکیه ای با کیفیت، توسط افراد متخصص و آموزش دیده برای کفسابی و سنگسابی سطوح ساختمان شما توسط گروه ساختمانی آذرساب انجام می شود سنگ کف ساختمان شما به حالت اولیه خود برمیگردد و حتی بهتر از ساب کارخانه خواهد شد.

ارائه انواع خدمات کفسابی و سنگسابی توسط گروه آذرساب در شهرهای تهران کرج و حومه انجام می گیرد. گروه کفسابی آذرساب با سالیان متمادی تجربه در زمینه کفسابی و سنگسابی با افراد حرفه ای و با تجربه در زمینه کفسابی انواع سنگ های گرانیت، مرمر، تراورتن، دهبید و موزائیک در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.

کفسابی چیست ؟

کفسابی و یا سنگسابی به صیقل دادن سنگ به وسیله لایه برداری از سنگ گفته می شود که به اندازه 1 تا 5 میلیمتر از سنگ لایه برداری می شود. در انجام عملیات لایه برداری از سنگ ها که بوسیله ساب های متوالی انجام شده و تا مرحله صیقلی شدن و یا شیشه ای شدن سنگ ادامه پیدا می کند. هر محله از ساب که با لقمه ساب ها با شماره های مختلف انجام می شود یک مرحله به شیشه ای شدن یا آینه ای شدن سنگ کف نزیدکتر می شویم و در مرحله آخر باید سطح سنگ به اندازه ای صیقلی و شفاف شود که بتوان انعکاس نور و تصویر را در آن دید. به این عملیات کفسابی گفته می شود.

کفسابی با تجهیزات پیشرفته و دستگاه های مدرن انجام می شود و شامل ساب زنی و لایه برداری از سطح سنگ می شود. لایه برداری از سطح سنگ کاری تخصصی بوده و باید اصولی انجام شود و توسط لقمه ساب های با شماره مخصوص هر مرحله از ساب انجام شود تا آسیبی به سنگ وارد نشده و در آخر سطح سنگ عاری از هرگونه آلودگی ، کثیفی و پستی بلندی باشد. هر سنگ بسته به نوعی که دارد مثل سنگ های گرانیت ، دهبید و یا تراورتن تعداد لقمه ساب های متفاوتی را شامل می شود و باید توسط متخصص امر انجام شود. برای مثال در کفسابی سنگ های گرانیت برای شفافیت بخشیدن به سنگ حدود 17 لقمه ساب حرفه ای نیاز است تا این سنگ زیبا و گران قیمت به درستی لایه برداری و سنگسابی شود و در مرحله آخر از لقمه ساب مخصوصی استفاده می شود تا کفسابی ماندگاری بالایی داشته باشد.

مهمترین دلایل انجام کفسابی ساختمان

یکی از عمده ترین دلایل ساب سنگ کف ساختمان کثیفی و کدر شدن آن می باشد که این کدر شدن خود دلایلی زیادی دارد، اما یکی از شایع ترین دلایل کدر شدن سنگ ساختمان استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن کف ساختمان می باشد که این مواد شیمیایی به مرور در داخل سنگ و روی سنگ رسوب کرده و حالت کدری ایجاد می کند. برای تمیز کردن سنگ کف ساختمان به هیچ وجه از جوهر نمک و ترکیبات مشابه استفاده نکنید. و هنگام نظافت منزل یا محل کارتان حتما به شخصی که این کار را انجام می دهد اطلاع دهید که از شوینده های خورنده مثل جوهر نمک برای نظافت سنگ های کف استفاده نکند.

اما یکی دیگر از دلایل کفسابی ساختمان توسط دستگاه های پیشرفته کفسابی، زیباتر جلوه دادن سنگ فرشی است که با هزینه بالای در کف ساختمان شما اجرا شده است. با ساب زدن سنگ ها می توان آن را به شکل زیبایی شفاف و درخشان کرد که قدم زدن روی آن احساس بسیار خوبی دارد حتی دیدن شفافیت و جلوه زیبای سنگ به انسان احساس خوبی می دهد از این رو سنگ کف ساختمان باید کفسابی شود تا به این زیبایی برسد و براق و شاینی شود.

همچنین دیگر دلیلی که می توان برای انجام کفسابی ساختمان نام برد، لب پر شدن و یا ایجاد ترک روی سنگ و یا باز شدن درزهای بین سنگ های کار شده می باشد که با کفسابی تمام این مشکلات برطرف شده و سطح صاف و یک دستی بعد از کفسابی ساختمان ایجاد می شود. درزها و ترک ها با مواد مخصوص پر می شود و بعد با دستگاه کفسابی ، سنگسابی می شود.

کفسابی انواع سنگ های موجود در بازار ایران

برای کفسابی هر سنگی با جنس متفاوت از لقمه ساب های متفاوتی استفاده می شود و ترتیب اجرای ساب ها در سنگ های مختلف متفاوت بوده و همچنین تعداد مراحل ساب زدن انواع سنگ با جنس های مختلف نیز متفاوت است ، این تفاوت به علت جنس سنگ ها ، سختی و مقاوت سنگ ها نسبت به همدیگر و پستی بلندی های کم و زیاد در انواع سنگ ها می باشد. در ادامه مراحل ساب زنی در سنگ گرانیت را مرور می کنیم و بهتر است شما مشتریان عزیز از این مسائل آگاهی داشته باشید تا بتوانید بهترین کفساب را برای کفسابی و سنگسابی کف ساختمان خود انتخاب نمائید.

کفسابی سنگ گرانیت

کفسابی سنگ گرانیت در مقایسه با انواع دیگر سنگ ها گرانترین کفسابی محسوب می شود، این سنگ از جمله سنگ های با مقاوت بالا بوده و سنگ بسیار سختی می باشد و باید از لقمه ساب های الماسه استفاده شود ، چون لقمه ساب های الماسه از قیمت گرانتری نسبت به لقمه های دیگر برخوردار می باشد بنابراین هزینه کفسابی سنگ گرانیت نیز به نسبت دیگر سنگ ها بالا می باشد. ناگفته نماند که سنگ گرانیت یکی از با کیفیت ترین سنگ های موجود بوده و خود سنگ گرانیت نیز از هزینه بالایی برخوردار می باشد و همچنین هزینه نصب آن نیز متفاوت از دیگر سنگ ها می باشد. اما نکته ای که حائز اهمیت است نحوه اجرای سنگ های گرانیت می باشد، اگر در مرحله اجرا از استاد کار ماهر برای نصب سنگ گرانیت استفاده کنید و سنگ های گرانیت بعد از نصب دارای پستی بلندی نبوده و کاملا تراز باشد قطعا از هزینه سنگسابی گرانیت به طور قابل توجهی کاسته می شود. کفسابی سنگ گرانیت 17 مرحله دارد و در هر مرحله از لقمه ساب های مختلفی استفاده می شود.

مراحل کفسابی گرانیت

  • ساب با لقمه الماس ۴۶
  • ساب با لقمه الماس ۶۰
  • ساب با لقمه الماس ۸۰
  • ساب با لقمه الماس ۱۲۰
  • ساب با لقمه الماس ۲۰۰
  • ساب با پت ۵۰
  • ساب با پت۱۰۰
  • ساب با پت ۲۰۰
  • پت ۴۰۰ و ۶۰۰ و ۸۰۰ و ۱۰۰۰ و ...

 

0912 853 47 10 پیام در واتساپ